EdukujeMY - Zdrowie
-
Specjalistyczna żywność niskobiałkowa
Specjalistyczna żywność niskobiałkowa to kluczowy element diety osób z fenyloketonurią. Dowiedz się, produkty można bezpiecznie spożywać.
-
Fenyloketonuria, a zaburzenia odżywiania
Fenyloketonuria (PKU) i zaburzenia odżywiania mogą się wzajemnie wpływać, szczególnie u dzieci. Jak rozpoznać ryzyko i wspierać pacjentów?
-
Jakie parametry zdrowia warto kontrolować, jeśli jesteś osobą dorosłą i chorujesz na fenyloketonurię ?
Dowiedz się, jakie parametry zdrowia warto regularnie monitorować, jeśli chorujesz na fenyloketonurię (PKU). Artykuł omawia kluczowe wskaźniki zdrowia.
-
Świadome planowanie potomstwa u kobiet z PKU (antykoncepcja, przygotowanie do ciąży)
Poznaj zalecenia dotyczące antykoncepcji, wizyt w Poradni Chorób Metabolicznych, oraz kluczowe kroki w planowaniu zdrowej ciąży i ochrony przyszłego dziecka przed zespołem fenyloketonurii matczynej.
-
Fenyloketonuria a hormony
Dowiedz się, jak fenyloketonuria wpływa na gospodarkę hormonalną organizmu. Poznaj zależności między fenyloketonurią a hormonami.
-
Z fenyloketonurią za pan brat – konsekwentne stosowanie diety a wpływ na codzienne funkcjonowanie, jakość i długość życia
Dowiedz się, jak konsekwentne stosowanie diety niskofenyloalaninowej i preparatów białkozastępczych pozwala na normalne życie z fenyloketonurią.
-
Fenyloketonuria – konsekwencje zaprzestania stosowania diety ubogofenyloalaninowej
Dowiedz się, jak dieta niskofenyloalaninowa pomaga zapobiegać skutkom PKU, oraz jakie są konsekwencje jej nieprzestrzegania.
-
Znaczenie monitorowania stanu zdrowia.
Monitorowanie stanu zdrowia jest kluczowe dla osób z fenyloketonurią. Dowiedz się, dlaczego regularne badania krwi są tak ważne i jak mogą pomóc.
-
Wszystko, co musisz wiedzieć o szczepieniach PKU
Dowiedz się, jak powinny przebiegać szczepienia w przypadku osób chorych na PKU
-
Genetyka dla nie medyka – skąd się bierze PKU?
Poznaj tajemnice rzadkiej choroby metabolicznej, jaką jest fenyloketonuria. Dowiedz się, jak działają mutacje genu i czym jest choroba dziedziczona autosomalnie recesywnie
-
Wpływ zmiany pory roku na metabolizm osób z PKU.
Czy wiesz, że pora roku może mieć wpływ na metabolizm osób z fenyloketonurią? Dowiedz się, jakie czynniki na to wpływają.
-
Rozwój mowy dziecka
Komunikacja jest jedną z podstawowych funkcji człowieka. Wyrażanie swoich potrzeb, uczuć, myśli towarzyszy nam na co dzień, a słowa otaczają nas w formie pisanej i mówionej. Mowa nie jest umiejętnością wrodzoną, kształtuje się i doskonali wraz z naszym rozwojem. Specjaliści mówią o czterech etapach rozwoju mowy dziecka.
-
Kiedy wybrać się z dzieckiem do logopedy?
Sprawdź jakie są pierwsze objawy zaburzeń mowy i kiedy warto skonsultować się z logopedą. Dowiedz się, jak powinien przebiegać rozwój mowy.
-
Skutki nietrzymania diety przy PKU
Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie konsekwencje mogą pojawić się w związku z nieprzestrzeganiem diety przy fenyloketonurii.
-
5 sposobów na przezwyciężenie dziecięcego strachu przed dentystą
Przezwyciężenie dziecięcego strachu przed dentystą wymaga cierpliwości, zrozumienia i odpowiedniego podejścia. Dzięki sposobom podanym w artykule możemy pomóc naszym podopiecznym zbudować zaufanie do dentystów i dbać o ich zdrowe uśmiechy przez całe życie.
-
Na czym polega trening uważności i jak go przeprowadzić?
VitaPKU - Na czym polega trening uważności i jak go przeprowadzić?
BądźMY w kontakcie!
jeśli masz pytania lub wątpliwości - napisz do nas.